Албанiя 2021 / Албания 2021

Тема в разделе "В Албанию на автомобиле", создана пользователем Andy, 26.01.2021.

  1. Andy

    Andy Администратор Команда форума

    Регистрация:
    27.07.2012
    Сообщения:
    8.669
    Симпатии:
    2.838
    Баллы:
    138
    Пол:
    Мужской
    На весні 2019 року теж казав своїм, що може замандруємо ще десь, а то Албанія декілька років підряд вже не цікаво стало. І тут настала весна 2020 .....локдаун ....... в серпні поїхали в коротку поїздку до Болгарії так я вам скажу це було саме очікуване море і сама очікувана поїздка за останні десять а може більше років :)
    Все приходить у порівнянні ....в цьому році мені все одно куди, аби подалі від дому .....у нас уже всі згодні і на Албанію і на Болгарію хоть куди :)

    Туречина доречі дуже не поганий варіант .

    То ви до Хорватії ще не доїхали - там дорого , але дуже гарно .
     
  2. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
    Згідний. Але питання Албанія 2021.
     
  3. AndrewL

    AndrewL Участник

    Регистрация:
    08.09.2020
    Сообщения:
    20
    Симпатии:
    12
    Баллы:
    16
    Пол:
    Мужской
    Адрес:
    Lemberg
    День добрый. По , в т.ч и по короновирусным причинам , вместо нашей любимой Хорватии, впервые посетили Черногорию. Второй раз не хотелось бы, одна из основных условий для планирования путешествия- наличие чистого от неочищенных канализационных стоков моря, так в Ульцине, р-н Великого пляжа, это все сбрасывается практически без очистки, можно наблюдать как речкой течет поток каких-то бумажек и еще чего-то. Нам повезло, что по сравнению с докороновирусным периодом, приехало максим 2 из 10 туристов, и обошлось без приключений. В связи с выше перечисленным, а как дела обстоят на побережье Ионического моря, были ли случаи массовых кишечных инфекций, связанных с морем, как там дела с центральной канализацией. Да и где самое чистые районы?Для инфо, наше фото Великих песков прошлого года (ниже) и фото с той же точки 2018 г,(выше) в противоположную стороны, взято с интернета
     

    Вложения:

  4. Andy

    Andy Администратор Команда форума

    Регистрация:
    27.07.2012
    Сообщения:
    8.669
    Симпатии:
    2.838
    Баллы:
    138
    Пол:
    Мужской
    Я не специалист по кишечным заболеваниям, но главное отличие и адриатики и черного моря от ионического, в концентрации солей ( в ионическом концентрация очень высокая). И есть мнение, что это не совсем полезно для кожи , но зато убивает различные инфекции в том числе и те, которые попадают в море с нечистотами. Я в это верю, поскольку в отличии от Болгарии , где наши дети ( энтеровирус и другие острые расстройства) болели , в Албании за несколько лет с ними ничего не случалось.
    Что касается прошлого, 2020 года , то 2 из 10 туристов было не только в Черногории, а наверное практически везде . В той же Болгарии я таких чистых и малолюдных пляжей и чистой воды уже не видел лет 20 наверное.
    Восторг по Хорватии разделяю и тоже пока только мечтаю ....
     
  5. Anna

    Anna Участник

    Регистрация:
    19.08.2019
    Сообщения:
    54
    Симпатии:
    19
    Баллы:
    21
    Адрес:
    Kyiv
    Всем доброе утро. Подскажите пожалуйста те, кто в прошлом году все таки ездил в Албанию. Как возвращались домой? Нужно ли было на всех границах опять предоставлять негативный результат плр-теста? Что слышно по этому году? Планируем отпуск в конце июня.
     
  6. Nazar1981

    Nazar1981 Участник

    Регистрация:
    15.03.2018
    Сообщения:
    6
    Симпатии:
    2
    Баллы:
    16
    Пол:
    Мужской
    Адрес:
    Lviv
    Доброго дня. Минулого року туди й назад їздили через Угорщину ніде ніхто не запитували за ПЛР.
    При поверненні Україну також ніхто нічого не питав(на смоізоляції також не були).
     
  7. Turbo

    Turbo Активист

    Регистрация:
    10.03.2020
    Сообщения:
    102
    Симпатии:
    39
    Баллы:
    38
    Пол:
    Мужской
    Адрес:
    Киев
    Доброго дня. Також в минулому році були в Албанії, але їхали через Румунію. Тестів не робили, не потрібно було. Самоізоляції не було.
     
  8. Anna

    Anna Участник

    Регистрация:
    19.08.2019
    Сообщения:
    54
    Симпатии:
    19
    Баллы:
    21
    Адрес:
    Kyiv
    Доброе утро всем. Каким нтернетом пользовались в дороге? Или ехали по офлайн картам? Рассматриваю покупку тревел симки... Что посоветуете?
     
  9. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
    Навігатор з картами I Go prime + Google maps на смартфоні.
    З навігатором звик їздити від 2009 р. Записані всі потрібні карти Балкан + Турції. І всі можливі варіанти маршрутів записані наперед. (одних Порубне-Бургас здається 11 маршрутів).
    Смартфон (без купівлі карточки) додатково. На випадок якщо б злетіла програма навігатора (було таке в Болгарії біля Айтоса в 2018). Але там уже потрібно слідкувати. Не завжди запропонований програмою маршрут буде оптимальний. На любій заправці, чи де інде де є нет прокладав маршут і ... вперед.
     
  10. Anna

    Anna Участник

    Регистрация:
    19.08.2019
    Сообщения:
    54
    Симпатии:
    19
    Баллы:
    21
    Адрес:
    Kyiv
    дякую
     
  11. Turbo

    Turbo Активист

    Регистрация:
    10.03.2020
    Сообщения:
    102
    Симпатии:
    39
    Баллы:
    38
    Пол:
    Мужской
    Адрес:
    Киев
    Також користувався гугл картами в офлайн режимі, скачав карту перед цим. Але по дорозі проглядував карту кудою веде, бо бували випадки, що навігатор кружляв, не зрозуміло чому.
     
  12. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
    На власному досвіді незалежно від напрямку відпочинку.
    Алгоритм прокладання маршруту такий:
    - прокладаю маршрут на ПК чи ноутбуці із потрібними пунктами зупинок та корекцією запропонованого гуглом. Його будь який варіант найдешевший, найкоротший, найшвидший і т.д. не завжди буде співпадати з вашими побажаннями. Напр. їдучи через Сербію звернути на Шарганскую осмицу чи в Чорногорії на міст Джурджевича, або в Албанії на Ллогару. Тому все роблю "в ручному режимі" вибудовуючи маршрут;
    - переношу його в навігацію і у вільний час прокатую в тестовому швидкісному режимі;
    - з собою на окремій карті пам'яті записані карти та маршрути, на випадок якщо "злетять" по ходу (бувало і таке);
    - смартфон у мене більше для програми Waze оскільки маршрути там прокладаються іноді навіть непередбачувані і вони більш доцільні якщо потрібно просто добратися з точки "А" до "В".
     
    Dima1988, DemyanEvg и Andy нравится это.
  13. Diusia

    Diusia Уважаемый

    Регистрация:
    05.07.2020
    Сообщения:
    211
    Симпатии:
    217
    Баллы:
    68
    Пол:
    Женский
    Адрес:
    Львів
    Я ось та жінка, яка не любить гальку. Так я думала до Албанії. Після неї, я не можу відпочивати на пісочному пляжі - мені здається, що вона весь час брудна)))) Це я до того, що:
    1) Купіть обовязково коралки перед поїздкою (або на місці). Крокси не варіант, там сильні хвилі, просто їх знесе або занесе в них дрібні камінці. В коралках галька-не галька, норм)
    2) Звозіть хоча б на день дружину на пляжі між Сарандою і Ксамілем - можливо, вона як і я, закохається і більше ніяких пісочних не захоче)

    Загалом, як Вам вже писали вище, на Іонічному морі більшість пляжів камянисті, крім:
    1) Ксаміль
    2) Gjipe beach (не пісок, але галька дуже дрібна)
    3) Livadhi beach (не пісок, але галька дуже дрібна)

    Можливо, ще якісь, але я не знаю)
     
    Parinte и Andy нравится это.
  14. Diusia

    Diusia Уважаемый

    Регистрация:
    05.07.2020
    Сообщения:
    211
    Симпатии:
    217
    Баллы:
    68
    Пол:
    Женский
    Адрес:
    Львів
    Спробуйте ще Дермі, Борщ, Кепаро? Основна відмінність, імхо, в тому, що позаду тебе гори, а не будинки/дорога/село.

    Ми цього року хочемо спробувати заїхати зі сторони Чорногорії і проїхатись так:
    1) Тет (гори)
    2) Озеро Комані, поїздка на човні до річки Шала (можливо - до Фієрзи і далі до Вальбони, але ще сумніваюсь)
    3) Агроферма Mrizi i Zanave + Thrown Sand
    4) Заїхати на піцу у Вльорі (Amantia, божественна піца просто)))
    5) Дермі - основна частина (то моя любов)
    6) Гірокастра
    7) Лін (озеро Охрид) і додому

    Я минулого року страшно переживала і сумнівалась їхати чи ні, але зокрема завдяки цьому форуму і підтримці я чудово провела 2 літніх тижні))) І цього року в мене значно більше віри і ентузіазму, так шо вйо!
     
    Parinte и Andy нравится это.
  15. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
  16. Andy

    Andy Администратор Команда форума

    Регистрация:
    27.07.2012
    Сообщения:
    8.669
    Симпатии:
    2.838
    Баллы:
    138
    Пол:
    Мужской
    Я би при таких умовах, уникав би навіть проїзду через Монтенегро. Уявіть що там буде при такому безконтрольному натовпі. Вангую, що вони довго без тестів там не протримаються . Почнеться зростання захворюванності і лафа закінчеться. Зрозуміло що всім дуже хочеться повернутися як найскорше в доковідну епоху , але не треба так поспішати - це безглуздо. Здається, що причина то ще і гроші які повезуть туристи в основному з мордору ( в них же Турцію закрили). Монтенегро просто користується ситуацією. Маю надію, що "гражданероссийскойфедерации" ще не скоро доїдуть до Албанії ( краще би ніколи).
     
  17. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
    В даний час МонтеНегро мене мало цікавить. Іншим разом я б зробив круїз ч\з Румунію, Сербію, Боснію, Хорватію, МонтеНегро надовго ніде не затримуючись, до Ксамілу. Назад ч\з Грецію, Охрид, Македонію, Сербію, Румунію .....так ситуація на сьогодні ??????
    Тому мене більше цікавить транзит по Сербії\Македонії Румунію я думаю "нагнуть" для транзиту.
     
    Yusta и Andy нравится это.
  18. Anna

    Anna Участник

    Регистрация:
    19.08.2019
    Сообщения:
    54
    Симпатии:
    19
    Баллы:
    21
    Адрес:
    Kyiv
    Добрый день. Подскажите пожалуйста, по трассе SH75 из Охрида, после Лесковик нужно продолжать ехать по SH75? Гугл ведет по SH65 и SH80 в объезд. Там дорога лучше?
    upload_2021-4-21_12-4-9.png
     
  19. Andy

    Andy Администратор Команда форума

    Регистрация:
    27.07.2012
    Сообщения:
    8.669
    Симпатии:
    2.838
    Баллы:
    138
    Пол:
    Мужской
    Скорее всего лучше, поскольку SH75 в некоторых местах достаточно сложная дорога. Но раз вы уже вьехали на нее, зачем же пропускать ее основную часть и лишать себя удовольствия побывать в одном из редких "диких" мест в Европе и на Балканах . Я советую по 75 до конца.
    Что бы лучше понимать по сути , что это за дорога - прочитайте отчеты прошлых лет на нашем форуме и решите как ехать. Но если 75 не подходит , лучше уже тогда через Эльбасан ( там дорога намного проще и быстрее) . Маршрут по SH75 займет полный день -это тоже важно и это тоже надо учитывать.
     
    Parinte нравится это.
  20. Parinte

    Parinte Уважаемый

    Регистрация:
    07.06.2013
    Сообщения:
    278
    Симпатии:
    161
    Баллы:
    70
    Адрес:
    Станіслав
    Я уже був там, але знову б їхав SH75 без варіантів. Вона того вартує.
     
    Vikki, Dima1988 и Andy нравится это.

Поделиться этой страницей